7 نکته مدیریتی از زبان یکی از قدرتمندترین زنان دنیا

در این بخش می خواهیم  ۷ نکته مدیریتی که خانم ابیگیل جانسون به ما خواهند آموخت را بررسی کنیم. خانم ابیگیل جانسون یکی از قدرتمندترین زنان جهان از دید مجله معتبر فوربز است.

7 نکته مدیریتی ابیگیل جانسون

خانم Abigail Johnson مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری فدیلیتی Fidelity است که مسئولیت نظارت و مدیریت ۴٫۵ تریلیون دلار را بر عهده دارد.

شرکت فیدیلیتی Fedelity

شرکت فدیلینی یک شرکت سرمایه گذاری است و در حوزه بیمه و سرمایه گذاری کار مشاوره نیز انجام میدهد. این شرکت در سال ۱۹۴۶ توسط پدر بزرگ خانم جانسون یعنی ادوارد سی جانسون  تاسیس شد و هم اکنون دفتر اصلی آن در بوستون آمریکا است.

تصویر شرکت فیدیلیتی

شرکت فیدیلیتی

خانم ابیگیل جانسون

خانم جانسون در سال ۱۹۶۱ بدنیا آمد و سومین نسل از مدیران خاندان جانسون است. او را به عنوان یکی از موفق ترین مدیران زن در بازار سرمایه شناخته می شود. او چندین سال است که در رتبه بندی مجله فوربز جزو زنان قدرتمند دنیا است و در سال ۲۰۱۸ مقام پنجم قدرتمندترین زن دنیا را از آن خود کرده است.

ایشان معمولا با رسانه ها مصاحبه نمی کند و مانند بسیاری دیگر از میلیاردها که تیتر رسانه ها و شبکه ها می شوند نبوده است و خیلی آرام و بی سر و صدا از ابتدای کارش در سال ۱۹۸۸ در فیدیلیتی بوده است. اما در بازه زمانی در مورد بزرگترین موارد که بر حرفه اش تاثیر گذار بوده اند و نکات مدیریتی صحبت کرده اند.

در اینجا ۷ درس مدیریتی که از خانم ابیگیل جانسون طی مصاحبه هایش با مجله فوربز استخراج شده را می توانید بخوانید.

  • کار هرگز به پایان نمی رسد

همه گمان می کردند که بعد از کناره گیری پدر خانم ابیگیل ایشان جایش را می گیرد. اما این اتفاق نیفتاد. خودش میگوید ” مهم نیست که چقدر در یک شرکت به مقام ارشد برسید ، مهم نیست چقدر به نظر خودتان خوب از عهده انجام کار خوب بر می آیید ، موضوع این است که کار شما هیچ وقت تمامی ندارد. هر روز که از خواب بیدار می شوید دنیا در حال تغییر است و مشتریانتان تقاضای بیشتری از شما دارند. رقیبانتان با انجام کارها و خدمات بیشتر شما را تحت فشار می گذارند. اما او همیشه آماده چالش است.

هر روز باید با انرژی تازه و ایده های جدید از جا بلند شوید تا چیزی برای ارائه داشته باشید و بتوانید سازمانتان را به جلو هل بدهید.

  • به غرایزتان اعتماد کنید

خانم ابیگیل بخ خاطر رشته دانشگاهی و نقش مدیریتی در شرکت فیدیلیتی و همینطور نقش مادر و همسر در خانواده می گویید : ” آدمهای زیادی شما را نصیحت می کنند و بسته به اینکه چقدر با شما آشنایی دارند ممکن است نصیحتشان کارآمد یا ناکارآمد باشد ” و به این نتیجه رسیده که ” در آخر فقط و فقط خودتان هستید که می توانید تصمیم بگیرید کدام برایتان بهترین است زیرا هیچکس شما را مانند خودتان نمی شناسد.

  • ارتباط موثر برقرار کنید

در ماه آگوست سال ۲۰۱۲ ابیگیل جانسون از سمت مدیریت دارایی ها و نظارت بر کسب و کار به سمت ریاست ارتقاء پیدا کرد. نقش جدیدش در سازمان باعث شد تا در سبک مدیریتی اش تعدیل و سازگاری جدیدی بوجود آورد زیرا تا قبل از آن رهبری گروهی که همه آنرا می شناخت بر عهده داشت و حالا با عرصه ای بزرگتر و عملی تر و مدیریتی وسیع تر رو به رو بود. در این موقعیت جدید مدیران و متخصصان حرفه ای در حوزه های فروش و بازاریابی بودند که به او گزارش میدادند و هزاران تماس و گزارش از سوی نمایندگان شرکت به او متصل می شد پس به این نتیجه رسید باید بسیار دقیق تر و سنجیده تر از قبل عمل می کرد.

ابیگیل جانسون میگوید : ” باید می آموختم که با گونه های بسیار مختلفی از مدیران در حوزه های بسیار متنوع ارتباط برقرار کنم که هرکدام الویت های گوناگونی داشتند و این یک چالش مدیریتی بسیار جدی بود. “

البته او خودش را وقف این کار کرد و بسیار هم موفق بود و به همین خاطر هم هست که او را بعنوان مدیری با اعتماد به نفس و با توان همدردی بالا می دانند.

این مطلب را بخوانید  مانند رهبران بزرگ فکر و عمل کنید
  • امور خرد را سامان بدهید

اولین بار خانم ابیگیل در تعطیلات تابستان بعد از دبیرستان خود بعنوان مسئول ثبت سفارش مشتریان در شرکت فیدیلیتی مشغول بکار شد. او می گویید: ” من مسئول پر کردن فرم درخواست ها بودم و سفارشهای آنها باید طبق آنچه می خواستند پر می شد. کار بسیار ابتدایی و ساده ای بود اما به من این فرصت را داد تا ببینم مسئولیت یک مورد خیلی مهم در زندگی دیگران بر عهده من است و باید مطمئن شوم آنچه می خواهند به بهترین شکل محقق می شود. ”

  • غافلگیری هیچ وقت خوب نیست

شیوه مدیریت خانم ابیگیل جانسون به این صورت است که سوالات زیادی بپرسد و به جواب هایی که دیگران می دهند زیاد بیندیشد.

اگر کار خوب پیش می رود ، چرا خوب پیش می رود ؟  اگر کار خوب پیش نمی رود باید چه بکنیم ؟  با چه ایده های جدیدی میتوانیم به اهدافمان برسیم ؟ اصولا هدف های درست کدامند ؟ آیا در هدف گذاری خوب عمل کرده ایم ؟

خانم ابیگیل جانسون می گوید : ” من همیشه می خواهم که اهدافم بسیار سرسختانه و روشن وضع شوند و بعد به پیشرفتی اندازه گیری شده برای رسیدن به این هدفها متعهد شویم. من از غافلگیری خوشم نمی آید حتی اگر از نوع خوبش باشد. “

او همیشه از مدیرانش انتظار دارد که همیشه بر آنچه تحت نظر آنهاست احاطه کامل داشته باشند و بتوانند با جزئیات کامل بگویند چگونه می توان سازمان را به سمت اهداف تعیین شده پیش برد.

  • نگذارید دست اندازها از مسیر خارجتان کنند

از زمان انتصاب ابیگیل جانسون تاکنون بزرگترین چالش او از دست رفتن دو مشتری مهم این شرکت بوده است. تجربه ای که بسیار سنگین و دردناک هم برای خودش و هم برای دیگران ( سازمانش ) توصیف می کند. او می گوید : ” این شکست به من آموخت باید از شیوه ای بسیار مستقیم تر و جدی تر در مدیریت استفاده کنم. زمانهایی پیش می آید که باید پا پیش بگذارید و سازمان را به مسیر درستش برگردانید. ”

خانم ابیگیل جانسون به جای اینکه در پس ناراحتی و شکستی و سختی پیش آمده سنگر بگیرد و قایم شود نشان داد حاضر است هر کاری برای اصلاح کردن مسیر انجام دهد.

  • همیشه پیش رو را ببینید

پدر خانم ابیگیل جانسون همیشه بعنوان یک متفکر کسب و کار خلاق از او یاد می شود باعث شد که ابیگیل از سنین پایین کجکاو و به خلاقیت متعهد باشد. او همیشه مشتاق آموختن بوده و کارها را به پیش می برد و در قکر نوآوری و راههای خلاقانه است.

ابیگیل می گوید : “من فقط می توانم امیدوار باشم که به اندازه خلاقیتی که پدرم در کار داشت از خودم خلاقیت نشان بدهم . اما تاثیر این حرف پدرم همیشه با من خواهد بود که می گفت (( فکر نکن که پاسخ ها همیشه در قالب کاری که بقیه دارند انجام می دهند خودش را به تو نشان می دهد. البته ممکن است گاهی این اتفاق بیافتد اما تو باید ورای آنها فکر کنی. باید فکر کنی که پاسخ صحیح برای سازمان تو ممکن است چیزی باشد که قبلا انجام نشده است . دست پیدا کردن به این پاسخ به و تیم سازمانت بستگی دارد)) . ”

شما فکر می کنید کدام یک از آنها برای کسب و کار و سازمان شما مفید باشد ؟

و این هم ۷ راهکار مدیریتی از زبان خانم ابیگیل جانسون

فکر سبز – علی صادقپور

این مطلب را بخوانید  مانند رهبران بزرگ فکر و عمل کنید
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *