حسین انتظار بنیان گذار کارخانجات اروم آدا

در این قسمت از مقالات کارآفرینان داخلی سایت فکر سبز نگاهی به زندگی آقای حسین انتظار بنیان گذار کارخانجات اروم آدا می اندازیم.

رویای کارآفرینی دارم

قضیه بید مجنون کارخانه اروم آدا Urum Ada  چیست ؟

کارآفرینی در یک کشور در حال توسعه درگیری های زیاد ی دارد. هر روز یک مشکل جدید پیش می آید و میتواند روزت را خراب کند ذهنت را مشغول کند. برای همین بعد از ظهرها زير درخت بيد مجنون كارخانه مي‌نشينم ، و تك‌‌تك كاركنان را كه اميدوارانه راهي منزل مي‌شوند بدرقه مي‌كنم، و همین باعث میشود براي مبارزه فردا انرژي بگيرم  به همين خاطر هميشه تلاش مي‌كنم در پایان كار  در كارخانه باشم، تا لحظه خاص و ناب پايان كار را ببینم.

بنیانگذار کارخانجات اروم آدا متولد ۱۳۲۳ است و در روستای  ديزج شيخ‌ مرجان از توابع شبستر، در یک خانواده‌ روستايي به دنيا آمد.

 پدر خانواده بازرگان بود (( پدر آقای حسین انتظار)) و بين تبريز، اروميه و شهرستان‌هاي اطراف به تجارت كالا می پرداخت. حسین انتظار فرزند سوم از خانواده‌ پنج فرزندي بود. او دوران کودکی و نوجوانی‌ را در <<ردیزج شیخ مرجان >> همان محل تولدش گذراند.

او در سال ۱۳۴۴ وقتی ۲۱ سال داشت  به ارومیه رفت و وارد بازار کار شد. او چندین سال در زمینه‌های مختلف کار کرد. در سال ۱۳۵۵ به فکر تاسیس یک  واحد تولیدی مواد غذایی افتاد و واحد تولیدی خود را با نام «تاتائو» نیرو تاسیس کرد، این واحد ۷۷ نفر پرسنل داشت. البته برای رسیدن به موفقیت شکست‌های بسیاری را هم تجربه کرده است. خودش در بخشی از داستان زندگی‌اش می گوید: «تاتائو،‌اولين واحد توليدي كه احداث كردم، برايم آزمون و دانشگاهي بود پر از تجربيات ارزشمند و ايده‌هاي جديد كه منجر به خلق اروم‌ آدا شد. موفقيت فقط در گرو پذيرش شكست‌هاي كوچك و بزرگ است.»

نام تجاری اروم آدا از کجا امد ؟

هم نام اولین کارخانه یعنی(( تاتائو )) و هم نام کارخانه (( اروم آدا )) را همسر آقای حسین انتظار انتحاب کرده اند.

این مطلب را بخوانید  ثروت احد عظیم زاده - فیلم زندگی میلیاردر ایرانی

آیا کارخانه تاتائو  تعطیل شد یا همچنان به کارش ادامه می دهد ؟

خیر. این کارخانه همچنان به کارش ادامه میدهد.

 آیا به نظر شما مهمترین عامل برای کارافرینی سرمایه اولیه است ؟

حسن انتظار بنیان گذار کارخانجات ارو آدا و تاتائو جواب بسار جالبی میدهد .

من کارآفرینی را عاشقانه دوست دارم و به نظر من (( عشق به کار )) و (( اعتماد به نفس )) به اندازه سرمایه اولیه برای شروع کار مهم هستند. باید انرژی مثبت و احساس رضایت مندی را در خود بوجود بیاورید وگرنه در روزهای سخت همه چیز برباد خواهد رفت. من هم در کارم بارها تا لبه پرتگاه رفته ام اما تا آخرین لحظه ایستاده ام چون عاشق شغل و کارم هستم و به لطف خدا ایمان دارم.

برای شروع چه پیشنهادی دارید ؟

من همیشه با قدم های کوچک و با برنامه ریزی شروع کردم. شروع کارهای کوچک که قابل اجرا هستند شما را به موفقیت و پیروزی نزدیک میکنند. بزرگ فکر کنید اما کوچک شروع کنید

داستان شکل گیری کارخانه اروم آدا

اروم آدا در سال ۱۳۷۰ با هدف تولید رب گوجه تاسیس شد ولی در حال حاضر با توجه به نیاز مشتریان و بازار ۱۸۵ نوع محصول داریم و مساحت کارخانه حدود ۵۲ هزار متر مربع است.

رمز ماندگاری در بازار از نظر اقای جسین انتظار

یک برند مطرح شدن کار سختی نیست فقط باید تبیغ کنید ولی رمز ماندگاری کیفیت پایدار است.

مراحل اولیه یعنی تولید محصول ساده ترین مراحل هستند اما بعدا برای ماندگار شدن باید تلاش کنید و انرژی بگذارید

این مطلب را بخوانید  ثروت سازی و کارافرینی با دست خالی

نگاه آقای حسین انتظار به تبلیغات و مشتریان هم جالب است

تبلیغات یعنی معرفی محصول به مشتریان ولی نظرات مشتریان هم یعنی اطلاع از سبد کالای مصرف کننده و علایق آنها

اگر خودتان به آنچه تولید میکنید از صمیم قلب اعتقاد نداشته باشید موفق به نفوذ به قلب مصرق کننده نخواهید شد (( در کلاس برندینگ فکر سبز در این مورد بسیار بحث میشود )).

آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند

هرچقدر هم که محصولتان خوب و عالی باشد باید انرا معرفی کنید. اما باید به شعور مصرف کننده احترام بگذارید ، زیرا تبلیغات درست و صادقانه سرمایه گذاری بلند مدت است.

کارخانه یا باغ عروسی

حسین انتظار بنیان گذار کارخانجات اروم ادا قسمتی از محوطه کارخانه باغ زیبایی است که باغ عروس نام دارد. عروس و دامادها از این فضا برای عکاسی و فیلم برداری استفاده میکنند. بعضی روزها گاهی ۵ عروس به این مجموعه مراجعه میکنند.

 

عضویت انجمن بزرگ کارافرینان ایرانی

جهت دریافت جدیدترین اخبار کارآفرینی ، برندسازی، فروش و بازاریابی

لطفا چند لحظه منتظر بمانید

از ثبت نام شما متشکریم

این هم بخشی از مصاحبه با حسین انتظار بنیان گذار کارخانجات اروم آدا