پولدار یا بی پول انتخاب شماست

پولدار یا بی پول انتخاب شماست

سلام به شما دوست عزیزم

شاید تعجب کنید مگر امکان دارد انتخاب چنین موضوعی با من باشد و حتما می‌گوید خب ” مشخصه همه میخوان پولدار باشن ،کی میخواد فقیر باشه” .در این بخش میخواهیم راجع به یک مساله مهم یعنی مدل ذهنی صحبت کنم.

تا بحال شده از خودتان بپرسید مگر پولدارها چطوری فکر می‌کنند که این همه ایده پولساز به فکرشان میرسد و من هیچ ایده‌ای حتی معمولی هم به فکرم نمیرسد و اگر هم کاری را انجام بدهم معمولا شکست می‌خورم و پولم را از دست میدهم.

این مطلب را بخوانید  ثروتمندان ( میلیاردر ) ایرانی

پولدار یا بی پول انتخاب شماست

  • بعضی افراد در هر کاری که وارد می شوند موفق و پیروز هستند و بعضی افراد در هر کاری شکست می‌خورند
  • بعضی افراد هر شغلی که داشته باشند نمی توانند پول خوبی بسازند و همیشه یا درآمد ناچیزی دارند یا ورشکست می‌شوند ، در عوض کسانی هم هستند که از هر چیزی پول می‌سازند و انگار تمام زمین و زمان با آنها همکاری می‌کنند که ثروتمندتر بشوند
  • بعضی افراد فقط زنده هستند و کار می‌کنند فقط برای زنده ماندن و روز و ماه را به آخر رساندن، ولی هیچ خبری از تفریح و استراحت و  سفر نیست . در عوض کسانی هستند که روابط عالی دارند و میتوانند وقت زیادی را با خانواده سپری کنند و ظاهرا کار زیادی هم نمی کنند و واقعا لحظه لحظه زندگیشان را زندگی میکنند و لذت میبرند.

 

عکس فقرا و ثروتمندان

تفاوت مدل ذهنی فقرا و ثروتمندان

معمولا در مواجهه یا یک موضوع یکسان فقرا برروی مشکلات احتمالی و ثروتمندان برروی فرصتها ی احتمالی تمرکز میکنند.

 

این مطلب را بخوانید  ثروت سازی و کارافرینی با دست خالی

برنده یا بازنده مساله این است

دوست عزیزم اینکه ببازیم اشکالی ندارد و باختن یک رویداد است ولی اینکه بازنده باشیم یک مدل ذهنی است. این که برنده بشویم یک رویداد است ولی برنده بودن یک مدل ذهنی است.

اگر یکبار به شکلی که فکرش را نمی‌کردید پولتان را از دست دادید و به نقطه صفر یا زیر صفر رسیدید اشکال ندارد ، سعی کنید ببینید مشکل از کجا بوده و از آن درس بگیرید و دوباره شروع کنید به ساختن آینده و حتما چون تجربه بیشتری نسبت به قبل دارید موفق تر و ثروتمند تر خواهید شد. اما اگر دیدید یک مشکل مثل ورشکست شدن یا خراب شدن رابطه عاطفی یا هر مشکل مشابه دارد دوباره و چندباره برای شما تکرار می‌شود این را بدانید حتما یک جای کار مشکلی هست و باید بجای مقصر دانستن بقیه و زمین و زمان و دولت وهمسر و بچه و ….. یکبار در زندگی بایستیم و از خودمان بپرسیم آیا همه مشکل دارند یا ممکن است من یکجای کارم مشکل دارد و خودم متوجه نشدم.

اگر یکبار در یک موضوعی باختید ممکن است یک اتفاق باشد اما هرجا دیدید دارد یک اتفاق با ریشه یکسان برایتان تکرار می‌شود بدانید باورها و مدل ذهنی شماست که دارد آنها را بوجود می‌اورد.

این مطلب را بخوانید  دلایل ثروت افراد

 

حالا با توجه به همین مقدار کم توضیحات بالا باید متوجه بشویم که اگر یکبار پولمان یا رابطه‌مان را از دست بدهیم یا مدت کوتاهی بی‌پول باشیم شاید بشود گفت اتفاق بوده ولی اگر این اتفاق زیاد در زندگیتان تکرار شده است و یا مدت زیادی شده که بی‌پولی هستید یا نتوانستید ارتباط که دنبالش هستید را برقرار کنید قطعا حتما مشکل را باید در درون خودمان جستجو کنیم. پس بهتره هر چه سریعتر آن مشکل  را پیدا و فکری برایش بکنیم.

 

اگر علاقه دارید بیشتر راجع به تفاوتهای ذهنی و عادات ثروتمندان و  فقرا بدانید حتما کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول را از لینک زیر دانلود کنید و چندین بار گوش بده.

این مطلب را بخوانید  پدر پولدار پدر بی پول

 

خوب است یادمان بماند رویدادها را ما انتخاب نمی‌کنیم ولی مدل ذهنی و نحوه واکنش به هر اتفاق را خودمان انتخاب می‌کنیم.

#علی صادقپور #فکرسبز

 

 

 

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *