ثروتمندترین زن خودساخته دنیا

ثروتمندترین زن خودساخته دنیا

تصویر ثروتمندترین زن خودساخته دنیا

تصویر ثروتمندترین زن خودساخته دنیا

زمانی که صحبت از ثروتمندان خودساخته چه در ایران و چه در دنیا به میان می‌آید لیست بزرگی و بلندی از مردان به چشم می‌خورد و تعداد زنان نسبت به مردان در این لیست کمتر است. شاید در حال حاضر تعداد مردان ثروتمند در دنیا بیشتر از زنان باشد اما یادمان باشد که دنیا دائم در حال تغییر است و شاید بسیاری از کسانی که اکنون با نشستن در جای اجداد و پدرانشان در لیست ثروتندان قرار گرفته اند در آینده جای خود را به ثروتمندان خودساخته که هر روز بر تعدادشان افزوده می‌شود بدهند که زنان مدیر و کارآفرین در بین آنها بیشتر و بیشتر بشود.

 • ثروتمندترین زن خودساخته دنیا کیست ؟

ژو کونفی زن میلیاردر و ثروتمند خودساخته چینی مدیر شرکت لنز تکنولوژی است. او نشان داده که با پشتکار و تلاش بدون هیچ پشتوانه‌ای میتوان به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کرد. او موفقیتش را فقط و فقط مدیون خودش است. در ادامه نگاهی به زندگی ژو کونفی ثروتمندترین زن خودساخته دنیا خواهیم انداخت.

 • آیا ژو کونفی ثروتمندترین زن دنیاست ؟

جواب این سوال خیر است. او ثروتمندترین زن دنیا نیست اما ثروتمندترین زن خودساخته دنیا هست. در لیست زنان ثروتمند دنیا چندین نام با دارایی خالص بیشتر قبل از خانم ژو کونفی قرار دارد اما بسیاری از آنها ثروتشان را به ارث برده‌اند و اکنون آن را مدیریت می‌کنند اما خانم کونفی خودش از صفر همه چیز را ساخته است پس قطعا مطالعه زندگی او و مسیر موفقیتش بسیار جالب و الهام بخش خواهد بود.

 • زندگی بسیار سخت

خانم ژو  سال ۱۹۷۰ در چین بدنیا آمد. پدرش کارگر کارخانه بود و قبل از تولد ژو بر اثر یک حادثه یک انگشت و شنوایی‌ خود را از دست داد. مادرش زمانی که ژو تنها ۵ سال داشت از دنیا رفت. خودش می‌گوید همیشه نگران این بودند که وعده غذایی بعدی را چطور بدست بیاورند و چطور خودشان را سیر کنند.

این مطلب را بخوانید  ثروت احد عظیم زاده - فیلم زندگی میلیاردر ایرانی

در ۱۶ سالگی مجبور شد مدرسه و تحصیل را کنار بگذارد و برای تامین مخارج مشغول به کار شود. اولین کارش بعنوان یک کارگر در بخش مونتاژ یک کارخانه ساخت شیشه ساعت بود. او با وجود اوضاع مالی و شرایط بسیار بدی که داشت، فکری بزرگ و رویای راه‌اندازی کسب و کار خودش را در سر می‌پروراند.

او بعد از ساعات کاری و بصورت شبانه به کلاسهای حسابداری میرفت.

 • پس انداز و شروع کسب و کار

خانم ژو ۷ سال بعد از شروع به کار در کارخانه بعنوان کارگر یعنی در سال ۱۹۹۳  با پس‌انداز اندکی که داشت ( حدود ۲۵۰۰ دلار آمریکا ) کارگاه تولید شیشه ساعت را برای خودش به راه انداخت. این کارگاه کاملا خانوادگی بود و خانم ژو با هفت نفر دیگر ( خواهر و برادر و دختر عمو و پسرعمو هایش ) در خانه با ۳ اتاق زندگی می‌کردند. در طول ۱۰ سال او توانست با مدیریت قوی و تلاش فراوان کارخانه‌ای با ۱۰۰۰ کارگر داشته باشد که به تولید شیشه ساعت می‌پرداخت.

 • مشکلات و تصمیم به خودکشی

در سال ۲۰۰۳ یعنی ۱۰ سال پس از تاسیس کارگاه خانوادگی حالا خانم ژو کارخانه‌ای با ۱۰۰۰ کارگر داشت . در یک مناقصه که برای شرکت موتورولا MOTOROLLA  بود توانست در بین رقیبان پیروز شود کار را بگیرد. اما رقیب او که تصمیم گرفت که خانم ژو را از رقابت کنار بزند. پس با تولید کننده‌ای که مواد خام اولیه را به خانم ژو می‌داد دست به یکی کردن. تولید کننده هم بر خلاف عرف و روال کاری تمام پول سفارش را یکجا خواست.

خانم ژو منزل و  تمام دار و ندارش را فروخت تا بتواند مواد خام اولیه را بخرد و تعهداتش را برای کارخانه موتورولا انجام دهد اما باز هم پول کم داشت. خودش می‌گوید : دیگر مستاصل و کلافه شده بودم . یک روز که در ایستگاه قطار هنگ کنگ ایستاده بودم تصمیم گرفتم خودم را زیر قطار بندازم و فکر می‌کردم وقتی بمیرم همه مشکلاتم هم به پایان می‌رسد. 

این مطلب را بخوانید  پولدار یا بی پول انتخاب شماست

اما ناگهان یک تماس با موبایلش او را به خودش آورد.  در آن سوی خط دختر خانم ژو بود.

او به خودش گفت: به خاطر خانواده و کارمندانش و شرکتش هم که شده نباید ناامید و تسلیم شود و باید با قدرت ادامه دهد. و خانم ژو کونفی دقیقا همین کار را هم کرد.

او از شرکت موتورولا  درخواست کمک کرد و خوشبختانه با موافقت شرکت موتورولا دوباره توانست به تعهداتش عمل کند. شرکت لنز تکنولوژی در سال ۲۰۱۵ وارد بازار بورس شد. ارزش این شرکت ۱۱٫۵ میلیارد دلار است و ۸۲ هزار کارمند دارد.

 • درس مدیریتی و درس زندگی از زبان خانم ژو کونفی

ثروتمندترین زن خودساخته دنیا درسی را بیان می‌کند و به ما می‌آموزد که خودش کاملا به آن اعتقاد دارد و به آن عمل می‌کند.

او می‌گوید : در زمان شکست ممکن است با ضربه‌های سنگینی که اعتماد به نفستان را هدف می‌گیرد مواجه شوید، اما رمز موفقیت در استقامت است. مخصوصا در دشوارترین و سخت‌ترین شرایط.

 • سفر چالشی برای تدریس به مدیران شرکت

خانم ژو کونفی یکبار برای مدیران اجرایی شرکتش ( لنز تکنولوژی ) یک سفر چالش برانگیز ترتیب داد. سفری بیرون از شرکت و خارج از حالت رسمی و معمولی.

او تیم همراهش را برای سعود به قله داوی برد. در طی مسیر و در نیمه راه بیشتر اعضاء میخواستند که از بالا رفتن منصرف شوند و برگردند. اما خانم ژو کونفی از آنها خواست که تسلیم نشوند و به بالا رفتن ادامه دهند.

خانم کونفی می‌گوید : وقتی در نیمه راه تسلیم می‌شوی دیگر جرئت نمیکنی همه چیز را از اول شروع کنی. فقط زمانی که برای ادامه دادن پافشاری کنیم موفق می‌شویم. بخاطر شکست‌های کوچک از ادامه راه منصرف نشوید.

 • ورود به دنیای غول‌های تکنولوژی

به استقبال تغییرات بروید

این مطلب را بخوانید  ثروتمندان ( میلیاردر ) ایرانی

خانم ژو کونفی در زمانی که بر روی ساخت شیشه ساعت تمرکز داشت پیشنهادی از یک کارخانه مبنی بر تولید شیشه موبایل دریافت کرد ولی با توجه به شرایط آن زمان نتوانست آن را بپذیرد اما این چراغ و ایده در مغزش روشن شد که مسیری روشن و جالب پیش رویش قرار گرفته و با ایجاد تغییراتی در سیستم کارخانه اش به تولید شیشه موبایل نیز پرداخت. همین امر باعث شد که بعدا بتواند با موتورولا MOTOROLLA  قرارداد ببندد.

او با رفتن به استقبال تغییر و قبول اینکه بازارها و فرصت‌های جدیدی هم وجود دارد توانست با شرکت موتورولا قرارداد ببندد و بعدا توانست به سراغ غول‌های تکنولوژی تولید تلفن همراه (موبایل ) یعنی اپل و سامسونگ برود.

تصویر لنز تکنولوژی

 • درس خانم ژو از پدرش

خانم ژو می‌گوید درس ارزشمندی از پدرش آموخته است . او میگوید آن درس این است که : من شایسته آن نیستم که به عنوان یک چهره خیلی متفاوت شناخته شوم. به نظرم مهم است نگذاریم در هنگام موفقیت زیاده از حد مغرور شویم و همچنین در  شرایط بسیار بد و سخت ، در غم و اندوه فرو نرویم و بتواتنیم دوباره انگیزه بگیریم و شروع کنیم.

 • ویژگی‌های خانم کونفی

خانم ژو کونفی به داشتن دو ویژگی معروف است

 1. تواضع و فروتنی
 2. قدرت تاثیرگذاری بر دیگران

معمولا در طول جلسات ساکت می‌نشیند، اما زمانی که شروع به صحبت می‌کند همه جذب او میشوند و کاری جز گوش دادن انجام نمی‌دهند

 

نظر شما در رابطه با خانم‌های ثروتمند خودساخته چیست؟

هر پرسشی دارید زیر همین مطلب بیان کنید

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *