جوان ترین میلیاردر خود ساخته چین

کالین هانگ colin Huang   جوان ترین میلیاردر خود ساخته چین است. او موسس و رئیس شرکت پین دودو فعال در حوزه تجارت الکترونیک است. در سال 2017 درآمدی 287 میلیون دلاری بدست آورد. آقای کالین هانگ با 14 میلیارد دلار ثروت در رده 87 فهرست بلومبرگ قرار دارد.

کالین هانک جوانترین میلیاردر خود ساخته چین

کالین هانگ کیست؟

او در سال 1980 در حومه شهر هانگ ژو ( کشور چین) همان شهری که در حال حاضر محل شرکت بزرگ علی بابا است بدنیا آمد. والدینش کارگر کارخانه بودند و هرگز ثروتمند نبودند. او در زمان کودکی در ریاضیات با استعداد بود و توانست در المپیاد ریاضی مقام کسب کند و به همین دلیل در مدرسه خارجی زبانان شهرشان پذیرفته شد. این مدرسه فقط برای افراد نخبه آن استان در کشور چین بود. در دوران دبیرستان با دانش آموزانی دوست و آشنا شد که از خانواده های ثروتمندی بودند. یکی از آن دانش آموزان دختر شهردار شهرشان یعنی هانگ ژو بود. این آشنایی ها باعث شد اعتماد به نفس او بالا برود و همینطور بعدها با برخی از چهزهای قدرتمند چین ارتباط برقرار کند.

در سن 18 سالگی برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر وارد دانشگاه ژیانگ شد. همچنین در دفتر کشور چین شرکت مایکروسافت با حقوق 6000 یوان استخدام شد  که طبق گفته خودش از حقوق مادرش بیشتر بود.

آقای هانگ اولین بار زمانی به آمریکا رفت که در مقطع فوق لیسانس رشته کامپیوتر قبول شده بود. استادش از عملکرد کالین هانگ خوشش آمده و راضی بود پس یک معرفی نامه برایش نوشت و او را به شرکت های IBM, Oracle و Microsoft  معرفی کرد ولیکالین هانگ قبول نکرد. او بجای این انتخابها ریسک بزرگی کرد و  در سال 2004 در شرکت گوگل Google استخدام شد. اما سال 2004 سالی بود که گوگل وارد بورس آمریکا شد. خودش میگوید :” شرکت مایکروسافت شرکت بسیار موفق و خوبی بود اگر دنبال گرفتن اقامت آمریکا بودید و احتمالا بهترین انتخاب “.

این مطلب را بخوانید  ثروتمندان جهان در سال 2016

سهام او در طی 3 سال کارش در گوگل از 85 دلار به 500 دلار رسیده بود و سهامش ارزش بالایی پیدا کرده بود، در نتیجه او آزادی مالی اولیه اش را پیدا کرده بود.

سال 2006 از طرف شرکت گوگل به چین ( سرزمین مادری اش ) برگشت تا  دعوای حقوقی که شرکت گوگل با شرکت چینی بایدو داشت را پیگیری کند. اما او برای  هر تصمیم گیری کوچکی نیاز به تایید و امضای موسسان گوگل یعنی سرگی برین و لری پیج داشت و او از این رفت آمدها خسته شده بود پس از شرکت استعفا داد.

بازگشت به سرزمین مادری ( چین )

کالین هانگ ( جوان ترین میلیاردر خودساخته چین ) در سال 2007 به چین برگشت تا کسب و کار خودش را راه اندازی کند. او سایت اوکو برای فروش وسایل الکترونیکی و منزل را تاسیس کرد و در سال 2010 آنرا فروخت . سپس شرکت دیگری تاسیس کرد که برندهای خراجی کمک میکرد در فضاهای مجازی چین تبلیغ کنند. سپس یک استودیو طراحی بازی بنام ژونمنگ تاسیس کرد.

او زمانی که در سال 2015 تصمیم به تاسیس شرکت پین دودو گرفت خودش را از نظر مالی مستقل میدانست و رقبای بسیار بزرگ و قدری مانند “علی بابا ” و ” دیجی داتکام ” داشت.

کالین هانگ می گوید : ” من هیچ وقت به تغییر دادن جهان فکر نکرده ام. همیشه میخواستم کارها را به درستی و پله به پله انجام بدهم. اگر بتوانم شیوه ای که مردم کارهای روزانه شان را انجام میدهند کمی تغییر دهم خودش تغییر بدی نیست “.

اپلیکیشن پین دودو مانند تمام رقبایش دسته بندی محصول دارد و بعد از باز کردن هر دسته مثل مد و پوشاک و  مواد غذایی و …. شما میتوانید محصولات را با تخفیف بخرید. ولی تفاوت آن با دیگر اپلیکیشن ها و سایتها در ایناست که اگر بتوانید دوستانتان یا افرادی را متقاعد کنید که خرید کنند بصورت پلکانی و تصاعدی تخفیف های عالی خواهید گرفت . پس هر فرد تلاش میکند خریدش را با دوستان و حتی در چت با غریبه ها به اشتراک بگذارد.

این مطلب را بخوانید  ثروت سازی و کارافرینی با دست خالی

مردمی که در قسمتهای دور از مرکز شهرهای بزرگ چین هستند چون درآمد کمتری دارند و قیمت برایشان خیلی مهم است از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

پین دودو با اعداد و ارقام طوری بازی می کند که خرید کردن هم مانند یک بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد. و همین بازی جالب خرید ، آقای هانگ را بعنوان جوان ترین میلیاردر خود ساخته چین مطرح کرده است.

شما چه ایده ها و افکاری برای راحت تر کردن کار مردم یا به صرفه جویی در خرید قشر ضعیف و کم درآمد جامعه دارید.

عضویت انجمن بزرگ کارافرینان ایرانی

جهت دریافت جدیدترین اخبار کارآفرینی ، برندسازی، فروش و بازاریابی

لطفا چند لحظه منتظر بمانید

از ثبت نام شما متشکریم

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *