جوان ترین میلیاردر خود ساخته چین

کالین هانگ colin Huang   جوان ترین میلیاردر خود ساخته چین است. او موسس و رئیس شرکت پین دودو فعال در حوزه تجارت الکترونیک است. در سال ۲۰۱۷ درآمدی ۲۸۷ میلیون دلاری بدست آورد. آقای کالین هانگ با ۱۴ میلیارد دلار ثروت در رده ۸۷ فهرست بلومبرگ قرار دارد.

کالین هانک جوانترین میلیاردر خود ساخته چین

کالین هانگ کیست؟

او در سال ۱۹۸۰ در حومه شهر هانگ ژو ( کشور چین) همان شهری که در حال حاضر محل شرکت بزرگ علی بابا است بدنیا آمد. والدینش کارگر کارخانه بودند و هرگز ثروتمند نبودند. او در زمان کودکی در ریاضیات با استعداد بود و توانست در المپیاد ریاضی مقام کسب کند و به همین دلیل در مدرسه خارجی زبانان شهرشان پذیرفته شد. این مدرسه فقط برای افراد نخبه آن استان در کشور چین بود. در دوران دبیرستان با دانش آموزانی دوست و آشنا شد که از خانواده های ثروتمندی بودند. یکی از آن دانش آموزان دختر شهردار شهرشان یعنی هانگ ژو بود. این آشنایی ها باعث شد اعتماد به نفس او بالا برود و همینطور بعدها با برخی از چهزهای قدرتمند چین ارتباط برقرار کند.

در سن ۱۸ سالگی برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر وارد دانشگاه ژیانگ شد. همچنین در دفتر کشور چین شرکت مایکروسافت با حقوق ۶۰۰۰ یوان استخدام شد  که طبق گفته خودش از حقوق مادرش بیشتر بود.

آقای هانگ اولین بار زمانی به آمریکا رفت که در مقطع فوق لیسانس رشته کامپیوتر قبول شده بود. استادش از عملکرد کالین هانگ خوشش آمده و راضی بود پس یک معرفی نامه برایش نوشت و او را به شرکت های IBM, Oracle و Microsoft  معرفی کرد ولیکالین هانگ قبول نکرد. او بجای این انتخابها ریسک بزرگی کرد و  در سال ۲۰۰۴ در شرکت گوگل Google استخدام شد. اما سال ۲۰۰۴ سالی بود که گوگل وارد بورس آمریکا شد. خودش میگوید :” شرکت مایکروسافت شرکت بسیار موفق و خوبی بود اگر دنبال گرفتن اقامت آمریکا بودید و احتمالا بهترین انتخاب “.

این مطلب را بخوانید  مانند رهبران بزرگ فکر و عمل کنید

سهام او در طی ۳ سال کارش در گوگل از ۸۵ دلار به ۵۰۰ دلار رسیده بود و سهامش ارزش بالایی پیدا کرده بود، در نتیجه او آزادی مالی اولیه اش را پیدا کرده بود.

سال ۲۰۰۶ از طرف شرکت گوگل به چین ( سرزمین مادری اش ) برگشت تا  دعوای حقوقی که شرکت گوگل با شرکت چینی بایدو داشت را پیگیری کند. اما او برای  هر تصمیم گیری کوچکی نیاز به تایید و امضای موسسان گوگل یعنی سرگی برین و لری پیج داشت و او از این رفت آمدها خسته شده بود پس از شرکت استعفا داد.

بازگشت به سرزمین مادری ( چین )

کالین هانگ ( جوان ترین میلیاردر خودساخته چین ) در سال ۲۰۰۷ به چین برگشت تا کسب و کار خودش را راه اندازی کند. او سایت اوکو برای فروش وسایل الکترونیکی و منزل را تاسیس کرد و در سال ۲۰۱۰ آنرا فروخت . سپس شرکت دیگری تاسیس کرد که برندهای خراجی کمک میکرد در فضاهای مجازی چین تبلیغ کنند. سپس یک استودیو طراحی بازی بنام ژونمنگ تاسیس کرد.

او زمانی که در سال ۲۰۱۵ تصمیم به تاسیس شرکت پین دودو گرفت خودش را از نظر مالی مستقل میدانست و رقبای بسیار بزرگ و قدری مانند “علی بابا ” و ” دیجی داتکام ” داشت.

کالین هانگ می گوید : ” من هیچ وقت به تغییر دادن جهان فکر نکرده ام. همیشه میخواستم کارها را به درستی و پله به پله انجام بدهم. اگر بتوانم شیوه ای که مردم کارهای روزانه شان را انجام میدهند کمی تغییر دهم خودش تغییر بدی نیست “.

اپلیکیشن پین دودو مانند تمام رقبایش دسته بندی محصول دارد و بعد از باز کردن هر دسته مثل مد و پوشاک و  مواد غذایی و …. شما میتوانید محصولات را با تخفیف بخرید. ولی تفاوت آن با دیگر اپلیکیشن ها و سایتها در ایناست که اگر بتوانید دوستانتان یا افرادی را متقاعد کنید که خرید کنند بصورت پلکانی و تصاعدی تخفیف های عالی خواهید گرفت . پس هر فرد تلاش میکند خریدش را با دوستان و حتی در چت با غریبه ها به اشتراک بگذارد.

این مطلب را بخوانید  ثروتمندان جهان در سال 2016

مردمی که در قسمتهای دور از مرکز شهرهای بزرگ چین هستند چون درآمد کمتری دارند و قیمت برایشان خیلی مهم است از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

پین دودو با اعداد و ارقام طوری بازی می کند که خرید کردن هم مانند یک بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد. و همین بازی جالب خرید ، آقای هانگ را بعنوان جوان ترین میلیاردر خود ساخته چین مطرح کرده است.

شما چه ایده ها و افکاری برای راحت تر کردن کار مردم یا به صرفه جویی در خرید قشر ضعیف و کم درآمد جامعه دارید.

عضویت انجمن بزرگ کارافرینان ایرانی

جهت دریافت جدیدترین اخبار کارآفرینی ، برندسازی، فروش و بازاریابی

لطفا چند لحظه منتظر بمانید

از ثبت نام شما متشکریم

The last comment and 1 other comment(s) need to be approved.
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *